Tredje Statsmakten

Varmt välkommen till vårt kontor i hjärtat av söder.  Närmaste t-bana är Slussen (Götgatan).

Adress

Maria Trappgränd 7C, ö g.
118 20  Stockholm

Telefon & e-post

Telefon: 08-545 122 00.
Telefax: 08-545 122 05.
E-post: info@tredjestatsmakten.se

Medarbetare

Kontaktinformation till våra medarbetare hittar du här under.

Lars Truedson

VD och delägare

lars@tredjestatsmakten.se

+46 (0)70 – 632 04 06

Martin Wicklin

Programledare Söndagsintervjun och delägare

martin@tredjestatsmakten.se

Petter Ljunggren

Reporter Uppdrag Granskning och delägare

petter@tredjestatsmakten.se

Therese Rosenvinge

Producent för Medierna i P1

therese@tredjestatsmakten.se
+46 (0)76 – 787 91 58

Johan Cedersjö

Programledare Medierna i P1

johan@tredjestatsmakten.se

+46 (0) 70-669 64 96

Evalisa Wallin

Programledare P3 Krim mm

evalisa@tredjestatsmakten.se

+46 (0) 73-200 45 52

Hannah Engberg

Producent Söndagsintervjun i P1

hannah@tredjestatsmakten.se

‭+46 (0) 70-962 52 73

Anna Johannessen

Utvecklingsansvarig

anna@tredjestatsmakten.se

+46 (0) 70-640 81 25

Hanna Frelin

Producent P3 Musikdokumentär

hanna.frelin@tredjestatsmakten.se

Erik Petersson

Reporter Medierna i P1

erik@tredjestatsmakten.se

Freddi Ramel

Reporter och producent P3 Dystopia

freddi@tredjestatsmakten.se

Robin Jonsson

Producent Spotify Dok, Klubbarna mm

robin@tredjestatsmakten.se

Johan Hörnqvist

Teknikansvarig och ljudtekniker

johan.hornqvist@tredjestatsmakten.se

+46 (0)70 – 736 34 24

Joanna Korbutiak

Reporter och producent P3 Musikdokumentär

joanna@tredjestatsmakten.se

Lova Nyqvist Sköld

Reporter P3 Krim och I lagens namn

lova@tredjestatsmakten.se

Viktor Ahldén

Programledare P3 Krim

viktor.ahlden@tredjestatsmakten.se

+46 (0)70 – 757 46 57